OTOMOTİV VE YAN SANAYİ


Otomotiv sektörü günümüzde yatırımın en çok yapıldığı ve çok büyük paraların döndüğü bir sektördür. Ayrıca çok geniş bir kesime hitap etme düşüncesi de sektörü farklı arayışlar içerisine itmiştir. Özellikle sabit ve normal gelir düzeyindeki insanlara hitap etme düşüncesi yan sanayiye de ağırlık verilmesine neden olmuştur. Özellikle otomotiv sektöründe bunu daha fazla görebilmekteyiz. Bir aracın orijinal parçasını talep etmek bizlere çoğu zaman fahiş fiyatlar olarak yansıyabilmektedir. Hele ki kaskosu olmayan ve belli bir yaşın üzerindeki araçlar için yan sanayi ürünleri daha fazla önem kazanmaktadır. Örnek verecek olursak orijinalinin 1000 TL olabileceği bir parçayı 150 TL gibi bir fiyata temin etmek ve aynı görevi görüyor olduğunu bilmek insanı rahatlatan bir unsurdur. Bu açıdan düşünüldüğü zaman gerçekten Otomotiv Yan Sanayi oldukça önemli bir alan haline gelmiştir. Ayrıca son yıllarda sektör bu anlamda kendini çok geliştirmiş ve orijinali ile birebir ürünler ortaya çıkararak ne kadar etkili olduğunu da göstermiştir.

    Yerli araçlarda belki fiyat uçurumunu çok fazla göremeyebiliriz. Ancak özellikle Avrupa’dan ithal ve üst segment araçların orijinal parçaları gerçekten çok fahiş fiyatlara almaktayız. Aynı kalitede olduğunu bilmek ve aynı işlevi yerine getirdiğini bilerek yine de orijinal parçaya kaymak pek mantıklı değildir. Bu sebeple yan sanayi ürünlerinin denenmesinde fayda vardır. Sektörün içinde olan birçok satıcı yan otomotiv yan sanayi ürünlerini önermektedir.

 • Starotogaz Lpg Montaj Servisi
  1999 yılında faaliyete başlayan Star Otogaz, İzmir'de sektöründeki en kalifiye elemanları bünyesinde bulundurmaktadır.
  İnternet adresi :
  http://www.starotogaz.com.tr
    
 • Turbopax Oto Şampuanı
  Oto Yıkama İstasyonları, Kuaförleri ve Araç Bakım işletmeleri gibi yerler için; Oto Şampuanı ve Oto Kimyasalları alanında zengin ürün çeşitliliği, kalite vede uygun fiyatı bir arada bulabileceğiniz Turbopax markasının kurumsal web sitesine Hoş Geldiniz.
  İnternet adresi :
  http://www.otosampuani.com
 • Arya Oto Servis Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti
  Arya Oto Servis Ekipmanları 1999 yılında İzmir'de kurulmuştur ve 1999 yılında pony oto boya kabininin tasarım ve dizaynını oluşturup 2000 yılı haziran ayında üretim, teknik servis, pazarlama alanında etkin faaliyete başlamıştır.
  İnternet adresi :
  http://www.aryapony.com 
    
 • Massiautobelt Emniyet Kemerleri
  Tamamen yeni nesil yeni fikirler ürünü olup kaliteyi ve güler yüzlü olmayı kendine ilke edinmiş, bu dalda kalite de rekabeti getireceğine inanmıştır.
  İnternet adresi :
  http://www.massiautobelt.com 
   
 • Mühendis Oto Yedek Parça Tic. Ltd. Şti.
  1980 yılında ticaret hayatına başlamış olan firmamız, 2000 yılından bu yana lada ve skoda araçların tüm orijinal parçalarının yanı sıra türkiye ve dünyadaki saygın üreticilerin oem'e uygun şekilde üretilmiş oldukları ürünlerin tüm kaporta, mekanik, elektrik ve elektronik parçalarını İzmir 1.sanayi sitesinde en zengin ürün çeşidi ile satışa sunmaktadır.
  İnternet adresi :
  http://www.skodayedekparca.com 
    
 • Rotjet Oto Yıkama Makinası
  Oto yıkama makinaları üretimi.
  İnternet adresi :
  http://www.rotjet.com.tr 
    
 • Carpe Diem Oto Kozmetik
  Firmamız, Almanya merkezli üretim yapan remo autokosmetik firmasının Türkiye distirbiritörlüğünü yürütmektedir.
  İnternet adresi :
  http://www.carpediemotokozmetik.com

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net