İZBAN




Cumhuriyet  tarihinin  en  büyük toplu ulaşım projelerinden İZBAN, Aliağa-Cumaovası hattı olarak bilinen İzmir Banliyö sistemini işletecek olan ve proje ortağı TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin % 50 oranında ortaklığı ile kurulmuş işletmeci anonim şirkettir.

İZBAN A.Ş. nin işletim yapacağı raylı sistem 80 kilometre uzunluğunda olup, ALİAĞA-ALSANCAK-HALKAPINAR (kuzey)  ve HALKAPINAR-ALSANCAK-CUMAOVASI (güney) aksı olarak iki ana bölümden oluşmaktadır. Hat üzerinde TCDD yolcu ve yük trenleri ile İZBAN A.Ş. ye ait banliyö trenleri birlikte işletilmektedir.


Torbalı ve Aliağa’ya, 17 Nisan Pazar gününden itibaren yoğun saatlerde 51 direkt sefer yapılmasına yönelik hazırlıklar tamamlanıp trafik uygulamadan sorumlu TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne bildirildi.

TORBALI' nın açılmasıyla birlikte 110 kilometrelik hat uzunluğuna erişen İZBAN, yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu sabah ve akşam saatlerinde Tepeköy-Menemen ile Aliağa-Cumaovası arasında günde 51 direkt sefer düzenlemek için gerekli tüm planlamasını bitirdi. İZBAN, 17 Nisan Pazar gününden itibaren yeni sefer sistemine geçme hazırlıklarını tamamladığını, trafik uygulamadan sorumlu TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi.

Yeni düzenleme ile;

1)    Torbalı-Menemen arasında her sabah 05:30'dan itibaren 08:15'e kadar 20 dakikada bir, toplam 13 tren karşılıklı olarak işletilecek.

2)    Akşam aynı güzergahta 16:00-19:00 saatleri arasında yine karşılıklı 10 direkt tren seferi olacak.

3)    Aliağa-Cumaovası arasında ise aynı saatlerde sabah 15, akşam 13 karşılıklı direkt tren seferi yapılacak.

Böylelikle her gün 51 İZBAN treni, yolcularını Menemen ile Cumaovası'nda transfer etmeyecek. Yoğun saatlerde uç istasyonlardaki direkt tren sıklığı 20 dakikada 1 olacak.

Diğer yandan her günün son 3 treni, hattın en uç istasyonlarına direkt gidecek.

İZBAN, Aliağa-Cumaovası arasındaki banliyö hattında hizmet veren, ülkemizin havalimanı bağlantılı, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir.

Yolculu ön işletmeye 30 Ağustos 2010 tarihinde başlayan İZBAN, TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ortaklıklarıyla kurulmuştur. Şirket, bu özelliği ve günde 3 bin yolcunun taşındığı bir hat üzerinde yaratılan inovasyonla 225 bin yolcuya ulaşılmasını sağladığı gerekçesiyle, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından 2013 yılında “En İyi İşbirliği” kategorisinde büyük ödüle layık görülmüştür.

İşletmeye 31 istasyonla başlayan İZBAN’ın istasyon sayısı, Hilal’in açılmasıyla birlikte 32’ye yükselmiştir. Hilal, İzmir Metrosu ile İZBAN’ın, Halkapınar’dan sonraki ikinci kesişme noktasıdır ve özellikle Güney yönünden gelen yolcuların, İzmir Metrosu’na aktarma yaparak Konak yönüne ulaşmalarında büyük kolaylık sağlamıştır.

Günde 550 bin yolcu hedefine doğru ilerleyen İZBAN’ın, Cumaovası’ndan sonraki istasyonları olan Develi, Tekeli, Pancar,  Torbalı, Tepeköy ve Kuşçuburun’un açılmasıyla birlikte hat uzunluğu 111 kilometreyi bulacaktır.

Bergama ve Selçuk’a kadar uzanacak olan İZBAN hattı, proje tamamlandığında önce 145, ardından 185 kilometreye ulaşacaktır. 


İzmir'in kent içi ulaşım sorununa kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla, merkezi yönetimle yerel yönetimin işbirliği yaptığı, metro standardında hizmet verecek olan raylı sistemde Torbalı hattı işletmeye açıldığında mevcut 80 kilometrelik banliyö hattı 110 kilometreye çıkacak. Bilindiği gibi, mevcut sistemin güneyde Cumaovası'ndan-Tepeköy'e uzatılması amacıyla TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında 14 Mart 2011 tarihinde protokolü imzalanmıştı. TCDD, protokol kapsamında Cumaovası-Tepeköy istasyonları arasındaki mevcut demiryolu hattına yeni 2. hat ilave eti, hattın alt-üst yapısını gerçekleştirdi, hattın kesintisiz işletimini sağlayacak ihata duvarlarını yaptı, sinyal-elektrifikasyon ve telekomünikasyon tesislerini inşaa etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise protokol gereği 6 adet istasyon, 7 adet alt ve 2 adet üst geçit inşaatı bu süre içerisinde tamamladı.


BAKIM ATÖLYESİ

İZBAN’ın Çiğli’deki idari merkezinde yer alan depo ve bakım atölyesi, büyüklük ve teknoloji bakımından ülkemizin en büyük alana sahip raylı sistem atölyesidir. 77 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan atölye, sadece İZBAN değil, ülkemizdeki diğer raylı sistemlere ait setlerin de bakımlarını üstlenmektedir. 

İZBAN’IN İLKLERİ

Aliağa-Cumaovası hattı, ülkemizin hava limanı bağlantılı en büyük  banliyö sistemidir. İZBAN, bu büyüklükteki bir kent içi raylı sistemini işleten ilk kuruluştur. 

İZBAN, merkezi hükümet ve yerel yönetimin bir araya gelerek kurduğu ilk şirkettir ve bu özelliği sayesinde hoşgörü ve sinerji projesi olarak anılmaktadır.

Çiğli’deki bakım-onarım atölyesi ve depo alanı, büyüklük ve sahip olunan teknik teçhizatın modernizasyonu bakımından ülkemizin ilk ve en büyük raylı sistem atölyesidir.

TCDD’nin 1,5 asrı geçen hattı üzerinde işletmecilik yapan ilk şirket İZBAN’dır.

İzbandan diğer toplu ulaşım araçlarına (Eshot, İzmir Metro, İzdeniz) veya diğer toplu taşıma araçlarından İzbana geçerek yapacağınız yolculuklarda Aktarmalı Ulaşım Sisteminden faydalanabilirsiniz .



Aktarmalı Ulaşım Sistemi ile İzbandan Eshot otobüslerine, Halkapınar İstasyonundan İzmir Metrosuna veya bu ulaşım araçlarından İzbana ilk binişden sonra 90 dk. içerisinde ücretsiz geçiş yapabilirsiniz.
 


Demiryoluna paralel işleyen bazı otobüs hatları istasyonlara bağlanarak buradaki yolcular banliyö trenleri ile taşınacak. İlk biniş sonrasındaki 90 dakika içinde yapılan tüm binişlerin “ücretsiz” dir.

Raylı sistemi rahatlatacak Hilal Aktarma İstasyonu için inşaat çalışmaları 10 Haziran Pazar sabahından itibaren başlıyor. İZBAN da, yolcuların sorun yaşamaması için eşzamanlı olarak Halkapınar-Alsancak arasında ring seferler yapacak. Yeni düzenlemeyle birlikte tren geliş aralıkları ve Aliağa-Cumaovası sefer süresi kısalacak, sefer sayıları ise artacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Hilal Aktarma İstasyonu inşaatı için düğmeye basması ve Halkapınar İstasyonu'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD'nin yürüttüğü iyileştirme ve genişletme çalışmalarına paralel olarak, İZBAN da sefer saatlerini yeniden düzenledi.


10 Haziran Pazar sabahından itibaren Cumaovası ve Aliağa'dan gelen trenler, Alsancak İstasyonu'na uğramayacak. Yolcular, Halkapınar İstasyonu'nda inerek Alsancak'a, yoğun saatlerde 10 dakika, yoğun saatler dışında 12 dakikada bir kalkacak ring trenlerle geçiş yapacak. Ringler, dolması durumunda bu süreleri de beklemeyerek yolcuların Alsancak'a aktarmasını sağlayacak. Alsancak'tan 10-12 dakikalık ring trenlerle gelen yolcular ise Halkapınar'da indikleri perondan Cumaovası ve Aliağa yönüne giden trenlere geçiş yapacak.


Sefer sayısı artıyor
Yeni düzenlemeyle tren geliş aralıkları kısalacak, Aliağa-Cumaova arasındaki süre 97 dakikadan 88 dakikaya düşecek ve sefer sayıları artacak. İZBAN'ın sefer sayısı günde 176'dan 192'ye çıkarken Aliağa trenlerinin sayısı 90'dan 102'ye yükselecek. Adnan Menderes Havalimanı'ndan Aliağa yönüne giden son trenin saatini, 23:24'ten 00:00'a çeken İZBAN, bu sayede İzmir'e havayoluyla gelen yolcuların, kentiçine ulaşımlarını daha da kolaylaştıracak.

İZBAN tarafından yapılan açıklamada, 15 Mayıs Pazar gününden itibaren Aliağa’ya “30 dakikada bir” sefer gerçekleştirileceği duyuruldu. Yeni düzenlemeyle, Cumaovası’ndan Aliağa’ya gitmek isteyen yolcular, Menemen istasyonunda Aliağa trenine “ücretsiz” aktarma yapabilecek.


Aynı şekilde Aliağa’dan Cumaovası yönüne giden yolcular da Menemen istasyonunda Cumaovası trenine  “ücretsiz” aktarma yapacak. Cumaovası-Menemen arasındaki seferler ise 12 dakikalık sıklıklarda devam edecek. İZBAN’ın banliyö trenleri, Aliağa’dan en son 00.10’da hareket edecek. Bu treninin  son istasyonu  Çiğli olacak. Menemen-Cumaovası trenine aynı perondan ücretsiz aktarma yapılabilecek.


Menemen’den Aliağa’ya ilk tren saat 05.14’te, Aliağa’dan ilk tren ise saat 05.15’te hareket edecek.


  ( KUZEY AKSI bilgilendirme  için tıklayınız !)    ( GÜNEY AKSI bilgilendirme için tıklayınız !)

 

SEFER  ARTIŞ GRAFİĞİ


Aliağa-Menderes Banliyö hattının tamamında  yolcu taşınıyor. Çiğli-Menemen arasındaki mesafe yaklaşık 15 dakika, Menemen-Aliağa arası ise 21 dakikada alınıyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD işbirliğinde yürütülen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu ulaşım projesi olarak dikkatleri çeken Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi,Hattın güney kesimindeki Halkapınar-Cumaovası arasında 30 Ağustos 2010 tarihinde başlatılan “Yolculu ön işletme seferleri” ile resmen start verilen dev projenin son ayağı da 30 Ocak 2011 Pazar günü tamamlanmıştır.

 5 dk'ya kadar iniyor

İZBAN'ın yeni düzenlemesine göre, Cumaovası'ndan ilk tren saat 05.30'da kalkacak. 05.30-07.10 arasında 10 dakikada bir hareket edecek trenler, yolcu sayısının en yoğun olduğu saat 07.10-07.40 saatleri arasında 5 dakikaya kadar inen sıklıkta yolcu taşıyacak. Yoğun saatin geçilmesinin ardından 10-12 dakika aralığına geçecek olan trenler, bunu 21.45'e kadar sürdürecek. İZBAN trenleri, 21.45'ten sonra ortalama 24 dakikada bir geçiş yapacak.



                                                       İzmirliler bu treni çok sevdi


İzmir Büyükşehir Belediyesi-TCDD işbirliğiyle bir bölümü hizmete giren Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi, İzmirlilerin ulaşım alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Karayoluna göre çok daha hızlı ve konforlu bir ulaşım olanağı sunan banliyö hattında yolcu sayısı her geçen gün artıyor.


İzmirliler banliyö trenlerine çabuk alıştı. Kent içi toplu ulaşımda hattın geçtiği noktalar arasında en hızlı ulaşım alternatifi olarak hizmete giren Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi’nde, hattın henüz “üçte birlik” bölümü devrede olmasına rağmen, günlük yolcu sayısı şimdiden 15-16 bine yaklaştı. Otobüsle yapılan yolculuk süresinin trafikte yaşanacak olası aksilikler nedeniyle kestirilememesine karşın, banliyö sisteminin hızı ve dakikliği en önemli tercih nedeni olarak ön plana çıkıyor. Banliyö Sistemi’nde iki istasyon arasındaki yolculuk süresi, karayolu ile yapılan toplu ulaşıma göre yarı yarıya azalıyor.

   

Aktarma rahatlığı

Hattın en yoğun yolcu trafiği, Halkapınar ve Şirinyer istasyonlarında yaşanıyor. Halkapınar, aynı zamanda aktarma istasyonu olarak da hizmet veriyor ve aynı istasyon içinde metro ile bağlantı da sağlanabiliyor. Şirinyer’den trene binen bir yolcu, 10 dakika içinde Halkapınar İstasyonu’na ulaşıyor. Burada trenden inilerek metroya binildiği takdirde, aktarma süresi ile birlikte Şirinyer-Bornova arasındaki mesafe en fazla 20 dakika içinde kat ediliyor. Aynı istikametteki otobüs yolculuğu ise özellikle trafikteki araç yoğunluğu nedeniyle sabah ve akşam saatlerinde 1 saati buluyor. Trenle Alsancak Garı’ndan Şirinyer’e 12 dakikada ulaşmak mümkünken, otobüsle bu süre 30 dakika ile 45 dakika arasında değişiyor.
 

 

                                                       

Havaalanı’na en hızlı ulaşım


Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi’nin sunduğu en büyük avantajlardan biri de karayolu ve metronun yanı sıra hava ulaşımı ile de entegre olması. Adnan Menderes Havalimanı’nın içinden geçen demiryolu ve buradaki istasyon sayesinde kente şehir veya ülke dışından gelenler de, bu hattı yoğun olarak kullanmaya başladı. Havaalanı’ndan Halkapınar Aktarma İstasyonu’na 2.60 TL’lik ücret karşılığında sadece 27 dakikada ulaşılabiliyor. 90 dakika uygulaması nedeniyle buradan yapılacak ikinci binişlerden ise ücret alınmıyor.




Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesinde, Aliağa’dan Cumaovası’na kadar mevcut 80 km uzunluğundaki demiryolu alt yapısı geliştirilerek, standardı yükseltilmiş ve yüksek kapasiteli bir kent içi raylı sistemi kurulmuştur. Hat üzerinde mevcut olan istasyonlarda iyileştirmeler yapılmış, sistemin daha iyi işletilebilmesi için yeni istasyonlar, imar plan kararları doğrultusunda karayolu alt ve üst geçitleri ile yaya geçitleri ve gerekli noktalarda aktarma merkezleri inşa edilmiştir. Ayrıca banliyö taşımacılığının destek hizmetleri ve araç depolama ihtiyaçları için, iki ayrı noktada atölye ve depolama alanları oluşturulmuştur.

Hafif Raylı Sistemi Projesinde, Ege Üniversitesi Hastanesi ile Üçyol arasında bulunan metro hattına ek olarak, Ege Üniversitesi Hastanesinden Bornova Merkeze, Üçyol'dan da Fahrettin Altay Meydanı’na kadar metro hatları uzatılmaktadır.


Tramvay Sistemi Projesinde ise İzmir Ana Ulaşım Planında öngörülerek dört bölgede yapılması planlanan tramvay sisteminin Konak, Karşıyaka ve Buca bölgelerinin uygulama projeleri yapılmaktadır. F.Altay-Halkapınar metro istasyonları arasında yapılacak olan Konak Tramvayının, Alaybey Tersane-Mavişehir Banliyö İstasyonu arasında yapılacak olan Karşıyaka Tramvayının ve Şirinyer Banliyö İstasyonu-Tınaztepe Kampüsü arasında yapılacak olan Buca Tramvayının inşaat uygulama projeleri yaptırılmaktadır.

 

 1. Etap İstasyonları ve Kara Yolları Geçitleri;

Bu etapta iki adet karayolu geçidi ve altı adet istasyonda bulunmaktadır.

   Sarnıç İstasyonu 
   Semt Garajı İstasyonu
   Esbaş İstasyonu
   Koşu İstasyonu
   Salhane İstasyonu
   Turan İstasyonu
   Gediz Karayolu Alt Geçidi 
   Sarnıç Karayolu Üst Geçidİ

2. Etap Karşıyaka Tüneli ve İstasyonları ;

3260 m. uzunluğundaki güzergâhın 1930m’si kapalı tüneldir. Bu etapta da 3 adet yer altı, 1 adet yer üstü istasyonu yapılmıştır. 

Naldöken İstasyonu
Alaybey İstasyonu
Karşıyaka İstasyonu
Nergis İstasyonu

                  

                 Nergis İstasyonu
                     

                 Karşıyaka İstasyonu

                  
                 Alaybey İstasyonu

                  
                Naldöken İstasyonu

                  

3. Etap Şirinyer Tüneli ve İstasyonu ;

2000 m. uzunluğundaki güzergâhın yaklaşık 500m’si kapalı tüneldir. Bu etapta 1 adet yer üstü istasyonu yapılmıştır.

                  
                 Şirinyer İstasyonu                                       Şirinyer Tüneli

                
                 Şirinyer İstasyonu

4. Etap İstasyonları ve Kara Yolları Geçitleri ;

İki adet istasyonun ve iki adet karayolu alt geçidinin yapım çalışmaları tamamlanmıştır.

Kemer İstasyonu
İnkilap İstasyonu
Kemer Karayolu Alt Geçidi
İnkilap Karayolu Alt Geçidi 

                  

                 Kemer Karayolu Alt Geçidi                                Kemer İstasyonu 

5. Etap İstasyonları ve Karayolu Geçitleri ;

Dört adet istasyonun ve iki adet karayolu geçidinin yapım çalışmaları tamamlanmıştır.

Egekent İstasyonu
Çiğli İstasyonu
Demirköprü İstasyonu
Gaziemir İstasyonu
Gaziemir Karayolu Alt Geçidi
Adliye Karayolu Üst Geçidi 

               
                Gaziemir İstasyonu

               
                Çiğli ve Egekent İstasyonları 

                
               Demirköprü İstasyonu                                        Adliye Üst Geçidi

6. Etap İstasyonları ve Karayolu Üstgeçitleri ;

Dört adet istasyonun ve bir adet karayolu geçidinin yapım çalışmaları tamamlanmıştır.

Atasanayi İstasyonu
Mavişehir İstasyonu
Şemikler İstasyonu
Bayraklı İstasyonu
Bayraklı Karayolu Üst Geçidi

               
              Atasanayi ve Mavişehir İstasyonları

                
              Bayraklı Üst Geçidi                                           Bayraklı İstasyonu

               
              Şemikler İstasyonu

7. Etap Mevcut TCDD İstasyonlarının Yenilenmiştir;

TCDD’ye ait yedi istasyonun 5 adedinde yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. Menemen İstasyonunda ve Ulukent İstasyonunda İşletmecilik yapıldığından yenileme işlerine yeni başlanmıştır.

Aliağa İstasyonu
Biçerova İstasyonu
Hatundere İstasyonu
Koyundere İstasyonu
Alsancak İstasyonu 

                
               Alsancak İstasyonu                                        Aliağa İstasyonu

8. Etap 1. Kısım Çiğli Depo ve Atölye Tesisleri;

Çiğli’de otoyol yanında bulunan alana banliyö işletmeciliğinin sağlıklı olarak yapılabilmesi için gereken atölye ve depo tesislerinin yapımı tamamlanmıştır.

               
              Çiğli Depo ve Atölye Tesisleri

8. Etap 2. Kısım Cumaovası İstasyon, Depo Alanı ve Kısmi Altgeçitleri;

Banliyö sisteminin son durağı olan Cumaovası’nda atölye ve depo tesislerinin yapımı tamamlanmıştır.

              
             Cumaovası İstasyon, Depo Alanı ve Kısmi Altgeçidi

                                  İZMİR HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ

2. Aşama Yapım; 1. aşamada yapılan ve 2000 yılından itibaren kullanıma açılan 11.5 km uzunluğundaki Bornova-Üçyol metro hattı Üçyol’dan Fahrettin Altay Meydanına kadar 5.5 km uzatılmaktadır. Yapım işinin tamamlanmasıyla İzmir Metrosu toplam 16 istasyon ve 17 km uzunluğa ulaşacaktır. Üçyol- F.Altay arası yaklaşık 5,5 km.’lik güzergâhın tamamı yeraltında olup, 5 adet yer altı istasyonu yapılmaktadır.

İzmirspor İstasyonu
Hatay İstasyonu
Göztepe İstasyonu
Poligon İstasyonu
F.Altay İstasyonu

                
                
                
Üçyol-F.Altay arası tünel yapım çalışmaları 

Yüklenicinin yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşme feshedilmiş, tünel işlerinin ve iki istasyonun tamamlanması için 05.10.2009 tarihinde yeniden ihale yapılmış, 31.10.2009 tarihinde sözleşme yapılarak işe başlanmıştır. 

Bu aşamada yer alan diğer üç istasyonun ikmal inşaatının ihalesi de 05.01.2010 tarihinde yapılmış 14.04.2010 tarihinde de sözleşmesi yapılarak işe başlanılmıştır.

3. Aşama Yapım ; Mevcut metro sistemi Ege Üniversitesi Hastanesi önündeki istasyondan Bornova Merkeze kadar yaklaşık 3,2 km. uzatılmaktadır. Bu aşamanın tamamlanmasıyla İzmir Metrosu toplam 19 istasyon ve 20.2 km uzunluğa ulaşacaktır. Bu iş kapsamında yaklaşık 762 m delme tünel, 1366 m. aç kapa tünel, 774 m. U kesitli tünel ve 3 adet istasyon bulunmaktadır. 

Üniversite İstasyonu
Evka-3 İstasyonu
Bornova Merkez İstasyonu

                
                

Bornova Hastane-Bornova Merkez arası yapım çalışmaları

Yüklenicinin yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşme feshedilmiş, tünel işlerinin ve iki istasyonun tamamlanması için 23.10.2009 tarihinde yeniden ihale yapılmış, yaşanan problemler nedeniyle ihale süreci uzamıştır. Sözleşme yapılması aşamasına gelinmiştir. Temmuz ayı içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.

                                             İZMİR TRAMVAY SİSTEMİ

2010-2017 stratejik planında yer alan İzmir Tramvay Projesi kapsamında

Konak Tramvayı Halkapınar Metro ve Banliyö İstasyonları ile Fahrettin Altay Metro İstasyonu arasında 13 km uzunluğunda, 19 durak olarak projelendirilmektedir.
Karşıyaka Tramvayı Alaybey Tersanesi ile Mavişehir Banliyö İstasyonu arasında 9.7 km uzunluğunda, 15 durak olarak projelendirilmektedir.
Buca Tramvayı Şirinyer Banliyö İstasyonu ile D.E.Ü. Tınaztepe Kampusü arasında 5.5 km uzunluğunda, 9 durak olarak proje çalışmaları yapılmaktadır.

Bütün ulaşım projenin tamamlanmasıyla kent içi ulaşımda, çağdaş teknolojinin tüm olanakları kullanılarak konforlu, güvenli, ekonomik ve yaşam kalitesini arttırmaya katkı sağlayacak toplu taşıma sistemleri elde edilecektir. 

İzmir Raylı Sistem Hatlarını büyük boyutlarda görmek için resmin üzerini tıklayınız. 

    İzmir İzban Açılış Haber ve Görüntüleri
İZBAN  İLETİŞİM
E-Posta: info@izban.com.tr    
Adres :İzban A.Ş. İzmir Banliyö Sistemi İşletmeciliği A.Ş.
Cehar Dudayev Bulvarı İstasyonaltı Cad. Çiğli / İzmir
Telefon : 0 (232) 324 82 82
Son Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017

 

Etiketler: izban, izban saatleri, izmir metro saatleri, tren saatleri, izban metro saatleri, izmir metro hattı, izban durakları, aliağa metro saatleri, izmir tren saatleri, izban hattı, izban tren saatleri, izmir aliağa metro saatleri, izmir banliyö , izmir metro durakları, aydın izmir tren saatleri, aliağa metro saatleri 2017, izmir havaalanı metro, izmir aliağa metro, izmir izban durakları ,izmir izban saatleri, tren saatleri izmir, izmir tren seferleri, gaziemir metro, izmir havaalanı metro saatleri, izban metro saatleri izmir, izban hareket saatleri, izmir banliyö durakları, izmir metro, izmir metro 2019,İzmir Denizli Tren Seferleri, İzmir Denizli Tren Fiyatları, TCDD, İzmir Denizli Tren Saatleri Fiyatları, İzmir Denizli Tren Saatleri 2018, İzmir Denizli Tren Saatleri TCDD, İzmir Denizli Tren Saatleri ve Ücretleri, İzmir Denizli Hızlı Tren,


Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net